Türkçe TL Turkey
Teslimat Ülkesi:
Hesabım

Son zamanlarda hız kazanan tesettür model yelpazesinin genişlemesiyle, tesettürlü kadınlar için farklı tarz ve modellerle hem sade hem de şık kombinler oluşturmanız oldukça kolaylaşmıştır. Bir yandan tesettür tercihinizi muhafaza edip, bir yandan da tesettüre uygun bir şekilde giyinerek şıklığınızı konuşturabilirsiniz. Sadeliğin ve şıklığın bir arada bulunduğu tesettür modellerine ulaşmak için bazı noktalara dikkat etmenizde fayda var.

 

Renk Seçimi

Şeffaf ve transparan model ve renklerden uzak durarak pastel tonları tercih ederek ve bu tonların uyumunu eşarbınızla birlikte kıyafetinize uydurursanız zarif ve şık bir görünüme ulaşabilirsiniz. 

Eğer bir davete veya daha abiye tarzda giyinmeniz gereken bir yere gidecekseniz, eşarbınızı pastel ve açık tonlarda, sade bir model seçerek bütünlüğünüzü tamamlayıp aşırılıktan uzak sade bir şıklığa ulaşabilirsiniz. Kombinlerinizi bu yönde yaptığınızda, tek parça veya 2 parçadan oluşan kombinleriniz eşarbınızla uyum içinde olur ve sadeliğinizden ödün vermenize gerek kalmadan şık olma fırsatını yakalamış olursunuz.

Kumaş Seçimi

Tek parça kombinler tercih edebileceğiniz gibi 2 parçadan oluşan tesettür kombinlerinizin seçiminde kumaş seçimine dikkat etmenizde fayda var. Öncelikli tercihinizin pamuklu kumaşlardan olmasında fayda var. Pamuklu kumaşlar hem sağlıklı olduğu için alerjik reaksiyonlara sebep olmazken hem de cildinizin hava almasını sağlayarak gün içerisinde bunalmanızı engeller.

Keten kumaşlarda hoş görüntüsüyle tercih edilebilir; ancak kırışması kolay olduğu için bu konuda biraz zorluk çekebilirsiniz. 

Desen Seçimi

Öncelikle, tesettür giyiminde bol ve vücuda fazla yapışmayan modeller tercih edildiği için, çizgileri yatay olan modeller sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterebilir. Aynı zamanda eğer üzerinde geometrik şekillerin veya farklı desenlerin olduğu bir model tercih edecekseniz; bu durumda desenlerin fazla büyük olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü aynı şekilde bu durumda da olduğunuzdan daha kilolu gözükme ihtimaliniz artar.

Eğer tesettür kombininiz desenler veya taş gibi dikkat çeken objeler içeriyorsa, bu durumda da eşarbınızı daha sade bir yapıda tercih etmelisiniz. Aksi takdirde kombininiz fazla kalabalık görünerek, hem sadeliğinizi hem de şıklığınızı kaybederek, istemediğiniz bir görünüme sahip olabilirsiniz.


  • Aug 03, 2017
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

E-posta adresiniz sitede görüntülenmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.*


Top