Elbise.com’da "Koşulsuz İade" HAKKINA SAHİPSİNİZ!

Herhangi bir nedenle iade etmek istediğiniz, yeniden satılabilirlik özelliği taşıyan ürünün iade süresi, teslim aldığınız tarihten itibaren 15 gündür.

Abiye ve mayo ürünlerde iade işlemi; sadece ürünün aynı gün içerisinde geri iade edilmesi durumunda geçerlidir. Eğer İlgili sürelerin aşılması durumunda ise iade işlemi gerçekleştirilememektedir. İç giyim ürünlerinde değişim ve iade hijyen sebebi ile yapılmamaktadır.

İade veya değişim talebiyle Elbise.com’da göndereceğiniz ürünlerin (100 TL ve üzeri) ilk değişim ücreti tarafımıza, iade kargo ücreti müşteriye aittir. İade edeceğiniz ürünün paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş ve tekrar satılabilirlik özelliği bozulmamış olmalıdır.

İadeye konu olan ürünü; fatura nüshaları, etiketi, orijinal kutusu ve ambalajı, gönderilen tüm aksesuarları varsa hediyesi ile birlikte, faturanızın alt kısmında bulunan iade formunu eksiksiz doldurarak ve imzalayarak (385 Sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca, iade işlemlerinizin gerçekleşmesi için iade formu doldurulmuş ve imzalanmış olmalıdır.) UPS Kargo aracılığıyla; kargo ücreti ödemeden, alıcı ödemeli olarak gönderebilirsiniz.

İadeAdresi:

Digital Trade A.Ş.

Entertech Teknokent Binası Kat:3 Ofis322

İstanbul Ün. Avcılar Kampüsü

Avcılar İstanbul 34320

İade ürün/ürünlerin depomuza ulaşması ve iade şartlarına uygunluğunun kontrolünden sonra, ürün bedelinin geri iadesi yapılacaktır. Değişimlerde 1 (bir) kereye mahsus tüm kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır (100 TL ve üzeri). İade durumunda ise kargo ücreti müşteriye aittir. İade ürün/ürünlerin bedeli, ürünler depomuza ulaştığı andan itibaren; ürünün iade şartlarına uygunluğu kontrol edilerek, kredi kartınıza iade edilir. Ödemenizi kapıda ödeme yöntemi ile gerçekleştirdiyseniz, iade işlemlerinizin hızlı bir şekilde tamamlanması için lütfen; şahsınıza ait banka adı, banka hesap numarası ile IBAN bilgilerinizi muhasebe@elbise.com adresine iletmenizi rica ederiz. Kapıda ödeme seçeneği ile alınan ürünlerin teslim alındıktan ve bedeli ödendikten sonraki iade işlemleri için; yukarıda yazılı bulunan normal iade prosedürleri geçerli olup, ürünün herhangi bir kusuru olmadığı durumlarda, kapıda ödeme hizmet bedeli ve kargo bedeli, alışveriş toplam bedelinden düşürülerek tarafınıza iade edilir.

Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürüne ait bedelin tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, iadenin geri ödemesi, yine taksitli şekilde kredi kartınıza yansıtılmaktadır.

İadelerde dikkat etmeniz gereken noktalar;

Ürünü beğenmediğiniz ya da bedeni olmadığı takdirde ürünü iade edebilir başka bir bedeni veya rengini almak istediğinizde 0850 888 30 30  numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İadelerde kargo ücretleri firmamız tarafından KARŞILANMAMAKTADIR. İade tutarından düşülmektedir.

Ürünü bize gönderirken faturanın iki nüshasını da bize göndermeniz gerekmektedir. Aksi takdir de iade işleminiz gerçekleştirilmeyecektir. İade işlem süresi maksimum 15 (on beş) iş günüdür. Bu süreç zarfında iade işleminiz gerçekleştirilip sistemde kayıtlı olan e-postanıza bilgilendirme yapılacaktır.

Hediye çeki kullanılan siparişlerde , iade durumunda hediye çekinin tamamının müşteriden tahsil edilmesi gerekmektedir.

Size daha iyi bir hizmet verebilmek için iadelerde lütfen faturanın alt yüzünde bulunan bilgileri doldurunuz ; Ürün Adı - Adedi - İade Nedeni

İade kapsamı dışında kalan ürünler;

Abiye, mayo ve kişisel bakım ürünleri ve iç giyim ürünlerinin iadesi kabul edilmemektedir. Abiye ve mayo ürünlerde iade durumunda, ürünü kullanmadan, kargonun teslim alındığı gün iade için bize iade talep kaydı yaptırmanız ve aynı gün kargoya teslim etmeniz gerekmektedir.

Değişim yada iade etmek istediğiniz ürün/ürünlerin kullanılmamış, paketi hasar görmemiş, tekrar satılabilme özelliği bozulmamış olması, varsa tüm aksesuarları ve hediyesi , orijinal kutusu ile birlikte geri gönderilmesi gerekmektedir.Kullanılmış,paketi hasar görmüş,varsa tüm aksesuarları ve orijinal kutusu ile birlikte gönderilmeyen iadeler kabul edilmeyecektir. Bu durumda kargo ücreti Elbise.com tarafından karşılanamayacaktır.