Türkçe TL Turkey
Teslimat Ülkesi:
Hesabım

Hiç şüphesiz ki giyim tarzınız her ne olursa olsun söz konusu durum büyük beden tercihi olduğunda işiniz bir miktar daha zorlaşmaktadır. Ancak, tabii ki bu demek değildir ki aradığınız ve istediğiniz tarzda tesettür modelleri oluşturamayıp, istediğiniz kombinleri elde edemeyeceksiniz. Eğer belirli noktalara dikkat ederseniz, büyük beden tesettür modelleri arasından vücudunuza en uygun modelleri bulup, şıklığınızı ve tarzınızı rahatlıkla konuşturabilirsiniz.

 

Pek çok model ve tasarım içerisinden vücudunuza ve tarzınıza en uygun tesettür modelini bularak sadeliğinizi ve şıklığınızı kombinleyebilirsiniz.

Üst Giyim Seçimi

Doğru büyük beden tesettür seçimini yapmak adına parça parça gitmekte fayda var. Bu noktada üst giyim seçiminden bahsetmek doğru olacaktır. Üst bedeninizde fazlalığınız varsa, gereğinden fazla bol veya dar modelleri kesinlikle tercih etmemelisiniz. Bu noktada genellikle yanlışa düşülen bir durum söz konusu. Üst bedeninizi gizlemek adına oldukça bol kıyafetler tercih etmeniz doğru değildir. Elbette vücudunuzu saran ve gösteren modeller hem vücut tipinize hem de tesettür çizgisine aykırıdır; ancak düz kesim ve fazla bol modelleri tercih etmeden hafif salaş, hatlarınızı belli etmeyen modellere yaklaşmanız doğru olacaktır.

Aynı zamanda biraz daha koyu tonları tercih ederek kusurlarınızı gizleyerek, büyük beden tesettür kombininizin şıklığından ödün vermeden oluşturabilirsiniz.

Alt Giyim Seçimi

Büyük beden tesettür giyimi seçiminizde en önemli nokta detayları vücudunuzun rahatsız olduğunuz bölümlerine yerleştirmemek olacaktır. Örneğin, vücudunuzun alt kısmı nispeten daha fazla göze çarpıyorsa, bu noktada alt giyiminizi daha sadelikten yana modelleri göz önüne alarak tercih edebilirsiniz. Bu durum, dikkati alt bedeninizden uzaklaştırarak kendinizi daha güvende ve rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Sade, tek renk ve detaysız bir etek modeliyle alt bedeninizdeki kusurları rahatlıkla gizleyebilirsiniz. Tek renk tercihiniz koyu renklerden yana olursa, kusurlarınızı gizleme konusunda daha başarılı olmanız da mümkün hale gelecektir.

Desenli Modellerden Korkmayın

Tabii ki desenli modeller, düz ve sade modellere göre daha dikkat çekicidir. Ancak, bu demek değildir ki desenli model giymekten kaçınıp tek renk modelleri tercih etmelisiniz. 

Daha önce de belirtildiği gibi bedeninizde gizlemek istediğiniz yerlerde bu desenlerin olmaması yeterli olacaktır. Vücudunuzun diğer yerlerinde nispeten düz çizgili, desenli modelleri tercih edebilirsiniz.


  • Aug 15, 2017
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

E-posta adresiniz sitede görüntülenmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.*


Top