Türkçe TL Turkey
Teslimat Ülkesi:
Hesabım

Abiye giyim söz konusu olduğunda, vücudunuza ve gideceğiniz mekana uygun model ve renk seçimi oldukça önemli bir hal alırken, var olan ürün yelpazesinin genişliği ile seçimlerinizin zorlaşması da normaldir. Bu durumda söz konusu durum abiye tesettür modelleri arasından seçim yapmak olduğunda, doğru modeli bulup kombinlemek biraz daha zor gelebilir. 

Sadelikten ödün vermeden, aşırıya kaçmadan tarzınızı yansıtabileceğiniz şık bir kombin yapmak için göz önünde bulundurmanız gereken noktalara dikkat ettiğinizde, çok şık bir kombinle günü tamamlayabilirsiniz.

  

Vücudunuzu Tanıyın

Öncelikle model seçiminizde en önemli olan nokta vücudunuzu tanımaktır. Kusurlarını kapatmak istediğiniz yerlerin farkında olduğunuzda model seçiminiz de bu durumdan etkilenecek; doğru abiye tesettür kombinini bulma yoluna doğru bir adım atarak başlayacaksınız. 

Vücudunuzu tanıyarak elbiselerinizdeki taş, desen, dantel işlemeleri gibi detayların dağılımını doğru yaparak, görünmesini istemediğiniz kusurlarınızı kapatmanız mümkün hale gelir. Üst kısmınızın yapısından memnun değilseniz, elbisenizin veya kombininizin alt kısmına detaylar ekleyerek dikkati farklı bir yöne çekme şansı yakalarsınız. Bu model ve detayların dağılımını yaptığınız bölge daha çok dikkat çekeceğinden, dikkati istemediğiniz bölümden ulaştırma fırsatı bulabilirsiniz.

Renk Seçimi

Abiye tesettür seçiminizde renk uyumu ve ahengine dikkat ederek doğru kombini yakalama şansınızı arttırırsınız. Bu sayede ten renginize uygun bir model seçmekle birlikte, üzerinizdeki parçaların birbiriyle renk uyumunu da yakalayarak doğru bütünlüğü sağlayabilirsiniz. 

Açık ten rengine sahip olan kadınların beyaz bir abiye tercih etmesi çok doğru olmamaktadır; ancak ısrarla beyaz renk giymek istiyorsanız da tercih edeceğiniz başörtünüzü çok canlı olmamakla birlikte renkli bir model tercih ederek kombininizi daha şık bir hale getirebilirsiniz.

Koyu ten rengine sahip kadınların ise haddinden fazla canlı ve dikkat çekici renklere yönelmemesi, genel anlamdaki bütünlüğü bozmayıp; abartıdan uzak bir şıklığa yönelmelerini sağlar. 

Doğru Abiye Modeli

Öncelikle davetin büyüklüğüne ve kaldırabileceği abartıya dikkat etmelisiniz. Sade bir elbiseyi dantel işlemelerle veya göz alıcı birkaç taşla bezeyip abiye bir tesettür kombinine çevirebileceğiniz gibi; iki parçadan oluşan kombinlerinizde de üst veya alt kısma yoğunlaşarak şıklığınızı konuşturabilirsiniz.

İsteğinize uygun bir model bulamamanız halinde, özel dikim veya tasarımlarla istediğiniz modele sahip olabilirsiniz.  • Aug 11, 2017
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

E-posta adresiniz sitede görüntülenmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.*


Top