Türkçe TL Turkey
Teslimat Ülkesi:
Hesabım

Bir gelinlik onu giyen bayanların zarifliğini, narinliğini, masumluğu ve mutluluğunu aynı anda ifade edebilmelidir. Her evlenecek çağdaki kızın aklında mutlaka gelinlik giymek vardır. Bununla birlikte kapalı bir gelinlik seçmek diğer gelinlik seçimlerine göre daha zor ve dikkat isteyen bir işlemdir. 

2018 tesettürlü gelinlik modelleri şuan da ikiye ayrılmış durumda. Giydiği gelinlikle kendisini prenses gibi hissetmek isteyen bayanlarda var, giyildiğinde kendini sade ve zarif hissetmek isteyenlerde. Tasarlanan 2018 gelinlik modelleri bu iki duruma da uygun. Bu sene tasarlanan gelinlikler sadece beyaz renkte değil, hemen hemen aradığınız her renkte gelinlik bulabileceksiniz. Ama tercihlerin büyük bir çoğunluğunu krem ve beyaz rengi oluşturmaktadır. 

Gelinlik Seçimi

Tesettür gelinlik seçimi aslında basit görünmesine rağmen diğer gelinlik seçimlerine göre çok daha zor bir işlemdir. Bu gelinlik seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta baş örtüsü ile gelinliğin bir arada uyumlu olabilmesidir. Bu yüzden yüzü biraz iri olan bayanların kesinlikle ince bir örtü tercih etmemesi gerekmektedir. Yüzünüzü daha ince göstermek istiyorsanız sert kenarlı baş örtüleri tercih ederek yüzünüzü olduğundan daha ince gösterebilirsiniz. 

2018 Modası Motif ve El İşlemeli Gelinlikler

Yine 2018 yılı tesettür gelinlik modelleri arasında bu yıl altın işlemeli motifler ön planda olacak. Bu motifler ise genellik ile gelinlik baş örtüsünde veya gelinlik üzerinde bulunacak. 2017 de moda olan pelerinli gelinlikler bu yılda etkisini kesmeden kullanılmaya devam edilecek gibi gözüküyor.

 
Tesettür Gelinlik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir düğünde kullanılacak davetiye, mevsim ve mekân kadar seçilecek tesettür gelinlik de çok önemlidir.  Bunun için vücut tipinizi çok iyi bilmeli ve ona göre seçim yapmalısınız. Daha sonra hangi tarzı yansıtmak istediğinize karar vermelisiniz. Bu tarzlar; geleneksel, modern, romantik, görkemli, sade ve mat şeklindedir. 

Havuz başı, açık alan veya salon... Düğün mekânına göre gelinliğinizi seçmelisiniz. Mutlaka gelinlik seçerken ortamın ışığını göz önünde almanız yararınıza olacaktır. Ve son olarak da ten renginize göre seçim yapmalısınız. 

Bu sizin özel gününüz. Hangi gelinliği seçerseniz seçin ruhunuza mutlaka uygun olmalıdır. Gelinlik seçimi için bir çok kriter bulunmaktadır. Bu yüzden bu seçim aceleye getirilmemelidir.


  • Aug 28, 2017
  • Yorumlar: 0
Yorumlar: 0

Henüz yorum yapılmamış

Yorum Yap

E-posta adresiniz sitede görüntülenmez. Gerekli alanlar * ile işaretlenmiştir.*


Top